فضای کار اشتراکی

فضای کار اشتراکی

1- مکان و منطقه

واضح است که شما به احتمال زیاد یک فضای همکاری در نزدیکی خودتان انتخاب خواهید کرد. با این ­وجود باید ببینید که این مکان از نظر حمل­ و نقل و محل اطرافش چه وضعیتی دارد. بررسی کنید که آیا اتوبوس یا خط مترو در آن نزدیکی هست، زمانی که طول می­کشد تا پیاده، با دوچرخه یا با تپسی به آنجا برسید را برآورد کنید. پرس ­و جو کنید که آیا پارکینگی در آن حوالی هست و هزینه­ آن چقدر است. بد نیست نظر مشتریان احتمالی خود را که برای جلسه به آنجا سر می­زنند، درباره­ این مکان جویا شوید.

2- هزینه­‌های اضافه

بسیاری از فضاهای کار اشتراکی مزایایی علاوه بر دسترسی به فضا ارائه می­‌دهند، اما حتماً بررسی کنید که کدام­یک از آنها در هزینه­ اشتراک متناسب با بودجه­ شما گنجانده شده‌­اند. از اینکه از ابتدا بپرسید آیا هزینه­ اضافه‌­ای باید بابت اتاق جلسات، پرینت گرفتن، اجاره­ قفسه­ قفل­دار و غیره پرداخت کنید یا نه خجالت نکشید. آیا فضای انتخابی شما، دوره­ آزمایشی هم دارد؟ اگر بله، آن را امتحان کنید تا ببینید که آیا به هزینه­ عضویت ماهیانه‌­اش می­ارزد یا خیر.

برای جمع­‌بندی باید گفت که در انتخاب یک مکان برای دورکاری یا شروع یک کسب و کار، پول در ارزیابی ارزش آن مکان نقش اساسی دارد. باید از خودتان بپرسید که مایلید ماهیانه چقدر خرج کنید و واقعاً به چه نوع مزایا و تجهیزاتی نیاز دارید تا بهترین بازگشت سرمایه را داشته باشید. مطمئناً می‌خواهید فضای کاری مناسبی را در نزدیکی خودتان انتخاب کنید که به نفع بهره­‌وری شما و برایتان الهام‌­بخش باشد تا حداکثر بازدهی را از ساعات کاری خود داشته باشید. اما انتخاب نهایی تا حد زیادی به اولویت­‌بندی نیازها و خواسته­‌های شما بستگی دارد، دراین­صورت پولتان درست خرج شده است

3- قهوه خوب، غذای خوب و مزایای دیگر

به جز یک فضای کاری که تمرکز شما را افزایش می‌دهد، پیدا کردن یک فضای کار اشتراکی که تمام نیازهای دیگر شما برای به‌حداکثر رساندن بهره‌وری را برطرف کند نیز به همان اندازه مهم است. اکثر فضاهای کار اشتراکی امکاناتی مثل محیط‌های ورزشی، اتاق کودکان، ایوان‌ بیرونی و غیره دارند. قهوه و چای هم از خدمات معمول در این فضاها است، پس اگر قرار است هر روز از آنها بنوشید، بهتر است قبلاً امتحانشان کنید.

4- دسترسی

چه ساعات کاری شما از طرف شرکت تعیین شده باشد، چه طبق برنامه زمانی خودتان کار کنید، فضای کار اشتراکی شما می‌بایست در شلوغ‌ترین زمان کاریتان در دسترس باشد. برخی افراد صبح‌ها بهره‌وری بیشتری دارند، برخی دوست دارند وقتی هوا تاریک شد به شدت کار کنند. ساعات باز شدن مکان موردنظرتان را بدانید تا بتوانید زمان خود را به نحو مؤثری برنامه‌ریزی کرده و انعطاف‌پذیر بمانید.

6- امنیت

مگر اینکه این‌ور و آن‌ور بردن لپ‌تاپ برایتان مسئله نباشد، وگرنه قطعاً به دنبال مکانی هستید که وقتی ساعت نهار یا حتی شب‌هنگام کارتان را رها می‌کنید، احساس امنیت داشته باشید. حتماً تمهیدات امنیتی را بررسی کنید، به‌خصوص اگر این مکان در طول شبانه‌روز باز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 × 1 =